Rozproszony system detekcji wycieku wody

Wykrywanie nieszczelności w instalacjach wodnych i zalań jest jednym z najistotniejszych aspektów w zakresie bezpieczeństwa budynków i obiektów infrastrukturalnych. Rozproszony system detekcji wycieku wody pozwala na natychmiastowe powiadamianie o wykryciu cieczy. Rozwiązania tej kategorii wykorzystują specjalne przewody sensorowe TraceTek TT1100 i TT1100-OHP, kompatybilne z modułami alarmowo-lokalizacyjnymi TraceTek oraz AquiTron. 

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na wykrywanie zalań w dużych obiektach i budynkach, to zdecydowanie powinieneś się zapoznać z ich funkcjonalnością. 

Profesjonalne przewody sensorowe TraceTek TT1100 oraz TT1100-OHP 

Niezawodne i profesjonalne przewody sensorowe TraceTek TT1100 oraz TT1100-OHP to produkty, dzięki którym możliwa jest szybka detekcja wycieku wody w dowolnym środowisku wewnątrz budynków. 

Przewody sensorowe TT1100 są przeznaczone do montażu na płaskich powierzchniach lub w tacach ociekowych. Zbudowane z zastosowaniem technologii polimerów przewodzących i fluoropolimerów czujniki liniowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Mogą być również stosowane w obecności substancji korodujących. Cechują się ponadto krótkim czasem schnięcia. 

Marka TraceTek dostarcza również wyspecjalizowane przewody sensorowe TT1100-OHP dedykowane do rozproszonych systemów detekcji wody w rurociągach podwieszanych. Produkty zbudowano z zastosowaniem chłonnego oplotu z włókien syntetycznych. Umożliwia on wykrycie cieczy nawet przy niewielkich pęknięciach. Szybkie schnięcie włókna syntetycznego pozwala na ponowne użycie przewodu tuż po usunięciu awarii. 
rozproszony sytem detekcji wycieków wody i nieszczelności z rurociągów podwieszanych
Przykład zastosowania przewodu TT1100-OHP pod rurociągami

Przewody sensorowe TraceTek umożliwiają wskazanie wycieku wody z dokładnością do 1 metra. 
Przewody sensorowe TraceTek umożliwiają wskazanie wycieku wody z dokładnością do 1 metra.Zalety i zastosowania rozproszonych systemów detekcji wycieku wody 

Wysokiej klasy rozproszone systemy detekcji wycieku wody TraceTek to rozwiązania, które cechują się wieloma zaletami. Jedną z nich jest możliwość podłączenia do centrali przewodów sensorycznych o długości nawet 1500 metrów. Dzięki temu możesz szybko zlokalizować zalanie nawet w pomieszczeniu o dużej powierzchni. 

Gdzie znajdują zastosowanie systemy detekcji wody? 
  • Serwerownie. 
  • Pionowe szachty kablowe. 
  • Magazyny i zbiorniki. 
  • Poddasza i piwnice. 
  • Instalacje HVAC oraz C.O. 

Precyzyjne i szybkie wykrycie nieszczelności pozwala zapobiec zniszczeniom, których przyczyną jest rozprzestrzeniająca się woda. 

Zalania wskutek nieszczelności instalacji to jedne z najniebezpieczniejszych awarii występujących zarówno w budynkach użytkowych, jak i obiektach infrastrukturalnych. Mogą powodować znaczne straty, a w konsekwencji konieczność przeprowadzenia kosztownych remontów, celem usunięcia zniszczeń. 

Jeżeli szukasz prostego sposobu na wykrywanie cieczy, to powinieneś zainteresować się systemem TraceTek i AquiTron. Produkty tej kategorii pozwalają na skuteczną, szybką i profesjonalną detekcję wycieku wody w systemach rozproszonych.
https://tracetek.dolejsz.pl/